Frellsen har fremstillet chokolade side 1897 og gør det stadig med håndkraft og med øje for detaljerne. Det er chokolade af bedste kvalitet, da der aldrig gås på kompromis med råvarerne.
Dansk håndværk når det er allerbedst!
135,00 kr.
Gaveæske med 5 af Frellsens klassikere. Pistaciebrød, Træstamme Mørk, Cognacmarcipanstang, Nougat Marcipantærte og Nougatbrud Fløde. Frellsen har fremstillet hjemmelavet chokolade i flere generationer, og den håndværksmæssige udførelse og de bedste råvarer er stadig betingelsen for den unikke smagsoplevelse.
Æsken er julerød i december og gul til påske
På lager
Du ser i øjeblikket pladsholderindhold fra Facebook. Klik på knappen nedenfor for at få adgang til det faktiske indhold. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu ser i øjeblikket pladsholderindhold fra Instagram. Klik på knappen nedenfor for at få adgang til det faktiske indhold. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu ser i øjeblikket pladsholderindhold fra reCAPTCHA. Klik på knappen nedenfor for at få adgang til det faktiske indhold. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu ser i øjeblikket pladsholderindhold fra X. Klik på knappen nedenfor for at få adgang til det faktiske indhold. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysninger